|
2019 május
2019 tavaszának utolsó hónapjában is érdekes olvasmányaim voltak, ezekből hoztam a TOP3-as listám és képeken az összeset. Nézzük csak! :)
A hónap kedvence: R. Kelényi Angelika - A grófnő árnyékában (Az ártatlan)
Ami annyira nem: Vi Keeland - A beosztott
TOP3: Dan Krokos - Hamis emlékek (Hamis emlékek 1.)
kiadó: Főnix Könyvműhely
kiadás éve: 2017
címkék: amnézia, fantasy, ifjúsági, sci-fi
Moly: katt
"Miranda egy padon ébred, egyedül, emlékek nélkül. Rémületében rejtélyes energiát bocsát ki magából, amely rettegéssel tölt el mindenkit a közelében, kivéve egy Peter nevű idegent, aki a legkevésbé sem lepődik meg a lány megdöbbentő képessége láttán.
Más lehetőség híján Miranda kénytelen megbízni benne, és szembenézni a ténnyel, hogy őt magát fegyvernek képezték ki, és egy genetikailag módosított fiatalokból álló elit alakulat tagja, akik emberfeletti képességükkel akár egy egész várost képesek káoszba és pusztulásba taszítani.
Régi énjéhez azonban nem könnyű visszatalálni, ráadásul a múlt már nem is számít igazán, amikor a jövő kerül veszélybe…"
Első és legfontosabb leszögezni való: Nagyon jót tett neki a borítócsere! Sokkal jobban illik hozzá az új és igényesebbnek hat az egész. Már előtte is tudtam a létezéséről, de amikor beharangozták, hogy újra ki lesz adva, akkor figyeltem fel rá igazán. Szerencsére a könyvtárban már az új verzió volt, de láttam a régit és élőben is van különbség rendesen.
A belső tartalom nem változott, vagyis nem hasonlítottam össze szóról szóra, de amennyire tudom, nem változtattak semmit a új kiadáson.
Eddig nem találkoztam ilyen könyvvel, de ezek után jobban oda fogok figyelni, mert úgy érzem, találhatok kincseket akár az írótól is.
TOP2: Alexandra Bracken - Sötét elmék (Sötét elmék 1.)
kiadó: Maxim
kiadás éve: 2014
címkék: disztópia, fantasy, filmadaptáció, kalandregény, sci-fi
Moly: katt
"Egy nap titokzatos betegség üti fel a fejét, mely a tizenéves gyerekeket támadja. A kór gyorsan terjed, és félelmetes pusztítást végez. Csak kevesen maradnak életben. Ám amikor kiderül, hogy a megmaradt fiatalok mellékhatásként különleges, de egyben veszélyes képességekkel rendelkeznek, megkezdődik a „rehabilitációs táborokba” gyűjtésük, ahol kutatók és orvosok dolgoznak azon, hogy a gyerekek újra egészségesek legyenek. Úgy tűnik, minden a legnagyobb rendben megy, hisz az elnök fiát már meggyógyították. És bár a közvélemény úgy tudja, hogy ezeket a helyeket a gyerekek megmentésére hozták létre, valójában kegyetlen eszközökkel próbálják féken tartani őket.
Ruby szintén túlélte a betegséget, így nála is megjelent egy képesség, amely talán mind közül a legveszélyesebb. És képtelenek uralni. Tízéves volt, mikor Thurmondba, a legkegyetlenebb táborba hurcolták. Az évek teltek, a napok egyformák voltak, és nem volt semmi remény, hogy egyszer majd kiszabadul Ám egy nap az egyik ápolónő segítségével sikerül elmenekülnie, de hamar kiderül, hogy a nőben sem bízhat, így egyedül kell boldogulnia. Útközben találkozik Liammel, Charlesszal és Suzuméval, akik szintén táborlakók voltak egy másik városban. Közösen indulnak el, hogy megtalálják East Rivert, ami a szóbeszéd szerint az egyetlen biztonságos menedéket jelentheti a szökött gyerekeknek. Az út során Ruby és Liam egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Ám amikor elérik az East Rivert, kiderül, hogy semmi sem olyan, amilyennek látszik."
Egyszer már olvastam ezt az első részt, akkor is tetszett az egyedisége, most sem volt ez másképp.
Elkövettem azt a hibát, hogy előbb néztem meg a filmet, mint újraolvastam a könyvet, így jelentősen romlott az élmény, bár az továbbra is tagadhatatlan, a képi megvalósítás az olvasott nyomába sem érhet. Kezdjük a szereplő-színész választással, egyszerűen katasztrófa. Szinte egyik színész sem illik a karakteréhez, Ruby meg aztán pláne. Én valahogy másképp képzeltem el az egész bagázst, na.
Viszont ennek előnye, hogy a könyvet olvasva kaptam új dolgokat, el tudtam vonatkoztatni attól, amit láttam. Teljesen belemerültem és élveztem minden oldalt.
Jó, ez így nem teljesen igaz, mert voltak benne vontatottabb részek, ahol nem esett annyira nehezmre letenni a könyvet, ám azért többségében pörögtek az oldalak keményen.
Mindent összevetve ez egy egyedi, néhol sablonosság felé csúszó regény, első résznek kiváló, bevezetői funkcióját maximálisan ellátja. A szereplők elég megszokottak, de szerethetőek.
Legnagyobb erőssége az egyediség, az alapötlet valami zseniális.
TOP1: R. Kelényi Angelika - A grófnő árnyékában (Az ártatlan 1.)
kiadó: Álomgyár
kiadás éve: 2018
címkék: történelmi romantikus, 17. század, gyilkosság
Moly: katt
"1609 októberében Fabricius Flóra, a pozsonyi orvos lánya Báthory Erzsébet udvarába érkezik, hogy megkeresse eltűnt nővérét. Ha tudta volna, mi vár rá, talán útnak sem indul.
Ám hamarosan megtanulja, semmi sem az, aminek látszik, és semmi sem biztos, csak a halál. Ki mozgatja vajon a szálakat? Ki az, aki befolyásolja az eseményeket, és a gyilkolástól sem riad vissza?
Minden erejére szüksége van, hogy legyőzze az akadályokat és kibogozza a sötét titkot, melyet a csejtei vár falai rejtenek. Egyetlen emberre számíthat csupán, az Itáliából érkezett, kétes jellemű, mégis rendkívül vonzó férfira, akiről azt sem tudja pontosan, hogy kicsoda, és azt sem, miért segít neki.
R. Kelényi Angelika, Terézanyu-díjas írónő 17. század elején játszódó regénye kalandos, izgalmas, és vérfagyasztó történetet mesél el. Ahogy azt már megszokhattuk, írása nem nélkülözi a romantikát, a politikai cselszövést és a korhű történelmi háttér megjelenítését sem."
Nem ez az első sorozatom az írónőtől és sanszosan nem is az utolsó. Nem elég, hogy a borítók beszédessége, meg úgy az egész megnyerő, a beltartalom is lenyűgözött.
Ez az a sorozat, amit elkezdesz és elfelejted, hogy lenne még ezer dolgod, egészen addig rabul ejt, míg az utolsó oldalig nem érsz. Teljesen a hatása alatt voltam, még utána is sokszor eszembe jutott, hogy mennyire tetszett az egész.
Jók a párbeszédek, a leírások, vannak benne fordulatok, kérdések, amin gondolkodhat az olvasó és persze szerelem, ami pont annyira csöpög, hogy a női szívet megérintse. Mit megérintse? Elkapja és megszorongatja rendesen.
Olyan nagy újdonságot nem tartalmaz ez a könyv sem, az egészet nézve a megszokott történelmi romantikushoz van itt is szerencsénk, ám R. Kelényi képes volt ebből is valami olyat kihozni, hogy senkit nem érdekel a tucatsága, s szerintem ebből látszik leginkább, ha valaki tehetséges. Egy huszonötödik ugyanolyan felépítésű történetet el tud adni úgy, mintha sosem olvastam volna még ilyesmit.
Alig tudtam letenni, s a végén egyből mentem a folytatásért, de egyelőre arra még várnom kell. Viszont addig is, új kedvencet avattam.
Ez volt tehát a májusi összegzés, hamarosan jövök a nyár első hónapjának olvasmányaival. :)
| |